Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinson Crusoe

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robinson Crusoe
 
Autor: Daniel Defoe
Název díla: Robinson Crusoe
Datum vložení: 18.3.2009

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Robinson Crusoe
Napsal:Daniel Defoe
Nakladatelství:Albatros
Ilustrace:Zdeněk Burian


Knížka vypráví o chlapci, který se dostal na osamělý ostrov a musí tam bojovat o přežití.
Robinson Crusoe byl šestnáctiletý chlapec, kterého jeho otec jednoho dne vyslal na obchodní cestu na moře. Když byl na obchodní cestě, kamarád Robinsona přemluvil, aby s ním odjel do ciziny. Cestou je však přepadli piráti. Robinson se stal otrokem, ale zanedlouho se mu podařilo s jedním chlapcem utéci. Byli na malé lodi a náhle uviděli velikou loď. Vzala je na palubu a tak se plavil Robinson s chlapcem na velké lodi. Přišla však velká bouře a ztroskotali. Jediný Robinson přežil. Všichni ostatní zemřeli. Robinson neměl nic jiného než nůž. Za nějakou dobu si našel místo v jeskyni, kde bydlel. Pojmenoval na ostrově různá místa, do stromu si nožem vyrýval dny, které trávil na ostrově. Měl jako společnost papouška a kozu, která mu dávala mléko. Naučil se rozdělávat oheň a vyrobil si loďku. Na ostrově ztroskotali i jiní, ale všichni zemřeli, z lodě si vzal potravu, oblečení, pušky atd. Ze ztroskotaných zvířat přežil pes, kterého pojmenoval Rek. Setkal se také s lidožrouty, jelikož tam přijížděli za úplňku, aby tam vykonali voje obřady. Ze zajatců lidožroutů se mu podařilo zachránit chlapce, kterého pojmenoval pátek. Jeskyni měl dokonale zařízenou a měl i zeď. Po několika letech se Robinsonovi a Pátkovi podařilo dostat do Anglie. Když přišel Robinson domů zjisti, že jeho otec zemřel. Šel tedy za matkou, která ho okamžitě poznala. Robinson jediný zůstal ze tří synů naživu.Hodnocení: (hodnotilo 123 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 348 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 145 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 238 slov
Robinson Crusoe was a man that always wanted to be on the sea. But his father to
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 1445 slov
Daniel Defoe - Robinson Crusoe Daniel Defoe se narodil asi roku 1660 – a
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 587 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 417 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 104 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 316 slov
Robinson crusoe Defoe, Daniel 350 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 353 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 206 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info