Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinson Crusoe

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robinson Crusoe
 
Autor: Daniel Defoe
Název díla: Robinson Crusoe
Datum vložení: 15.3.2013

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Robinson je jediný přeživší syn významného obchodníka v Anglii. Robinsona už od malička lákalo námořnictví. Ale jeho otec s ním vůbec nesouhlasil. I přes jeho zákaz se Robinson vydal se svým přítelem, který byl námořník na svou první plavbu. Plavba se však nevydařila tak, jak by měla. Loď ztroskotala, ale všichni přežili. Na další plavbě je přepadli piráti a muži, kteří přežili, byli v otroctví. Podařilo se mu utéct. Když si potom s přítelem udělali plantáže v Brazílii,potřebovali otroky. Takže jeho další plavba byla až do Afriky. Tahle cesta bohužel dopadla také tragicky, loď narazila na útesy a přežil jen Robinson. Na ostrově, který pojmenoval ostrov Zoufalství měl po asi dvaceti letech v ohradách zvěř, opevnění a byl tu plně zabydlen. Když na ostrov přijeli kanibalové, napadlo ho, že by si mohl z jejich zajatce vytvořit spojence. Poté, co ho osvobodil, dal mu jméno Pátek a stali se z nich blízcí přátelé. Po několika letech na ostrov znovu přijeli kanibalové se zajatci. Robinson s Pátkem je osvobodili. Jeden z nich byl již dlouho oplakávaný Pátkův otec. Na jedné lodi kanibalů odjeli zpět do své rodné země. Vrátili se až za dlouhou dobu, protože otec Pátka umřel. Znenadání tu zakotvila piratská loď, která tu chtěla nechat tři lidi. Robinson s Pátkem se dozvěli, že to jsou kapitán a jeho dva blízcí přátelé a z jejich posádky se vyklubali piráti. Potom společně získali loď zpět. Kapitán měl zrovna namířeno do Anglie, takže vzal Robinsona, Pátka a zbytek jeho společníků. A tak se téměř potřiceti letech vrátil Robinson domů. Pátek pomáhal Robinsonovi v obchodování, jaké vedl Robinsoův otec.Hodnocení: (hodnotilo 6 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 348 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 145 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 238 slov
Robinson Crusoe was a man that always wanted to be on the sea. But his father to
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 1445 slov
Daniel Defoe - Robinson Crusoe Daniel Defoe se narodil asi roku 1660 – a
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 587 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 417 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 104 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 330 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 316 slov
Robinson crusoe Defoe, Daniel 350 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 206 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info