Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

My děti ze stanice Zoo

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > My děti ze stanice Zoo
 
Autor: Christiane F.
Název díla: My děti ze stanice Zoo
Datum vložení: 9.10.2007
Referát vložil: Kristýna Rohtová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Knížka je napsána podle protokolů zachycených na magnetofonových páskách.
Příběh narkomanky Christiany začíná přestěhováních rodiny do různých částí Německa, nakonec skončí v Berlíně, ale kde jsou ty sliby, které matka slibovala? Velký byt, krásný nábytek. Přesně naopak. Malý byt, málo místa. A nakonec Christianina oblíbená doga dostane "padáka", prý zabírá moc místa. Chris to nesla těžce. Neměla moc hezké dětství, její otec na ní byl velice přísný a taky ji dokázal hodně uhodit. Pak se ale Christianiny rodiče rozvedou a po čase si matka najde jiného přítele - Klause, který si později všimne, že s Christianou není všechno v pořádku, ale její matka tomu nevěří. Vždy řekla, že je buď v pubertě nebo že je to ještě dítě. Možná, že kdyby mu uvěřila zabránila by, aby Chris spadla tak hluboko.
Díky neustálému stěhování nemá Christiane žádné kamarády, a když se pokouší v Berlíně někoho najít, tak marně. Pak se ale seznámí se spolužačkou Kessi, která ji zavede do světa drog. Christiane začíná chodit na diskotéky, kde se běžně drogy konzumují. Pak potká jednoho kluka, do kterého se zamiluje. Jmenoval se Atze. Byla to její velká láska, pak ale zjistila, že má přítelkyni a jí se začal hroutit svět. Po jednom nepovedeném užití drogy potká Detlefa, a i když jí momentálně není dobře a je jí celý svět ukradený, tak se jí Detlef zalíbí. Později čeká se svou kamarádkou Kessi na podzemku. Christiane už vypadá skoro střízlivě, ale Kessi je na tom hodně zle. Jenže pak šla okolo Kessina máma. Christiane se snaží Kessi vzbudit, ale marně. Její máma k nim přijde, zfackuje Kessi a řekne Christiane, že na má na Kessi špatný vliv, přitom to bylo naopak.

Christiane myslí na Detlefa, poslouchá svůj vzor Davida Bowieho a vyryje si do ruky stejný znak jako má Detlef. Pak prosí mámu, ať jí sežene lístky na koncert Bowieho. Večer se opět chystá na diskotéku a hledá Detlefa. Potká ho, ale úplně zfetovaného. Začne mu nadávat, ať si nedává heroin a dá si třeba tři prášky najedou, ale heroin ne. Jenže Detlef je úplně jinde, i přesto že mu Christiane řekne, že jinak ji už neuvidí, odejde. Christiane se vydá za Axel – Detlefův kamarád, a začne mu říkat o Detlefovi. Ale pak si všimne, že on v tom jede taky. "Každej je tu zfetlej. Dali si i víckrát a jsou prostě v pohodě. Podívej se okolo." začne jí říkat Axel. Christiane uteče na záchod, kde znovu potká Detlefa, ten je ale ještě víc mimo. Chris přijde k umyvadlu a spolkne několik prášků najednou a neví o sobě.

Konečně přišel den, kdy měl do Berlína přijet Bowie. Christiane si sebou vzala dva kluky, kteří si na konci koncertu odejdou do auta fetovat. Pak ale dostane chuť vyzkoušet si to taky, nejdříve se to klukům nelíbí, ale ona je nakonec přemluvila. Od té doby už šňupala pravidelně, také to na ní bylo znát. Měla kruhy pod očima, hubená postava.
Jednou se opět vydala na diskotéku, totálně sjetá a přišla za ní taková mladá holka a začala se ptát, jestli nemá náhodou nějaké tablety, Christiane se na ní tak podívá a řekne: "Co ty s tabletou?" dívka nic neříká a pak dojde Christiane pro višňový džus. Pak jde okolo Detlef. Christiane se postaví a Detlef se otočí. Vrátí se, Chris čeká, že si padnou do náruče, ale místo toho ji Detlef vynadá, proč dělá to samé co on a ona mu odpoví, že chtěla cítit to, co cítil on. Najednou je zase všechno jako dřív. Detlef vezme Chris k Axelovi do bytu. Christiane se trochu zděsí, když uvidí hrozný nepořádek, zápach, ale pak na všechno zapomene. Vždy, když pak přišla k Axelovi, měla svou postel ustlanou, čistou. Kluci se o ni hezky starali, vždycky jí sháněli ten nejlepší fet.
Christiane a Detlef leží v posteli a povídají si o nich dvou. Vidí se jen o víkendech a pak Chris napadne, že by se mohli vídat i odpoledne, až jí skončí škola, jenže Detlef přizná, že chodí do stanice Zoo si vydělávat. Jako prostitut, Christiane mu nejdřív nevěří a myslí si, že ona by tam nikdy nešla. Později tak ale dopadne.

V den svých čtrnáctých narozenin se rozhodne, že si poprvé píchne. Pak už to s ní jde z kopce. Její matka zjistí, jak na tom je a odveze Christianu k babičce. Skutečně přestala fetovat, ale později do toho spadla stejně. Odvykala tolikrát, že to snad ani nebylo možné. Babsi, která se později stala její velkou kamarádku byla v té době nejmladší oběť heroinu. Nakonec se Chris povedlo vydržet bez drogy, ale pak dostala nabídku na rozhovor, díky kterému vznikla tato kniha, dostala za to hodně peněz a mohla mít drogy kolik chtěla. Později ale otěhotněla a nyní má zdravého syna a nefetuje.

Několikrát si odvykala, ale úplně čistá už nikdy nebude, může do toho kdykoliv znovu spadnout. Knížka končí větou:" Stejně to nestojí za to, vracet se nahoru...

Hodnocení: (hodnotilo 25 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 406 slov
My děti ze stanice zoo F., Christiane 1322 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 431 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 172 slov
My děti ze stanice zoo F., Christiane 196 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 3164 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 641 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 303 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 807 slov
My děti ze stanice ZOO Rieck, Horst 853 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 314 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info