Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

My děti ze stanice ZOO

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > My děti ze stanice ZOO
 
Autor: Christiane F.
Název díla: My děti ze stanice ZOO
Datum vložení: 16.8.2008

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh, který zaujme už jen tím, že ho autorka, Christiane F, vypráví sama o sobě.
Christianě začnou potíže už jako dítěti, když se má z malé, krásné vesničky přestěhovat do Berína. Zpočátku se jí Berlín nezamlouvá, ale brzy si na tamní život zvykne. Později, po rozvodu rodičů, začne chodit na diskotéky, kouřit hašiš, později brát nějaké prášky (Valium, LSD) a nakonec skončí jako heračka.
Najde si přítele, Detlefa, který "pracuje" na stanici ZOO. Christiana tam za ním jezdí. Detlef se prodává a tak vydělává na drogu pro sebe i svou dívku, která občas pomůže žebráním u diskotéky Soundu. Nějakou dobu je vše zdánlivě v pořádku.
Jednou však dojdou peníze a Detlef má "absťák" a nemůže sehnat zákazníka, a tak se Christina rozhodne, že jednoho zákazníka vezme. A jde to s ní čím dál víc z kopce. Ve 13 letech je tvrdá heračka, co se prodává na stanici ZOO.
Později její přátele umírají na předávkování. Její první láska Atze si záměrně píchne nadměrnou dávku pro výstrahu ostatních a když nakonec umře i Christianina nejlepší kamarádka Babsi, jako nejmladší oběť drog v Berlíně, rozhodne se jít léčit snaží se o léčbu čím dál častěji, ale pokaždé se po nějaké době opět vrátí k heroinu.
Nakonec se své závislosti zbaví na venkově, kde žila jako malá, ale po napsání této knihy do heroinu opět spadne.Hodnocení: (hodnotilo 51 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 406 slov
My děti ze stanice zoo F., Christiane 1322 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 431 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 172 slov
My děti ze stanice zoo F., Christiane 196 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 3164 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 641 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 1010 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 807 slov
My děti ze stanice ZOO Rieck, Horst 853 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 314 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info