Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

My děti ze stanice zoo

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > My děti ze stanice zoo
 
Autor: Christiane F.
Název díla: My děti ze stanice zoo
Datum vložení: 22.2.2005
Referát vložil: Jana

 

squareVClanku:
id='square-ir'
My děti ze stanice zoo

Napsali podle protokolů na magnetových páscích a zpracovali :
Kai Hermann a Horst Rieck
Příběh narkomanky,který sama vypráví – Christiane F. (Christiane Vera Felscherinow)

Tento smutný příběh vypráví životy mladých lidí,kteří propadnou drogové závislosti.Říkáme jim narkomané.Příběh mladé dívky Christiany,která propadla ještě v dětském věku drogám je napsán podle skutečnosti.Nejhorší natom je,že se to děje u nás a vlastně na celém světě.

Náš příběh začíná dnem kdy se Christiana osdtěhovala se svou mladší sestrou a rodiči do Berlína – Kreuzbergu,kde její rodiče chtěli začít nový život.
Sen o nové práci a začátku šťastného rodinného života se ,ale brzy rozplynul.Otec byl neutále nezaměstnaný a celé dny byl jen doma a nebo neustále se svými o dost mladšímy přáteli.Holky často mlátil kvůli jakékoliv hlouposti třeba jen,že si zapoměli uklidit hračku.Matka si poměrně brzy našla práci,ale uživit celou rodinu a ještě se starat o dcery nebylo tak snadné.Dala přednost slušně placené práci před výchovou dcer a taky na to doplatila.
Christiana ani její sestra mezi děti z okolí hned nezapadli,protože znali jiné hry než oni.Neměli hračky jako děti z okolí,chodili jinak oblečené a jinak mluvili.
Ve škole byla Christiana vždycky tichá a dělala co se jí řeklo,ale brzy pochopila,že jestli chce,aby jí děti mezi sebe brali musí se chovat jako oni a být v tom co možná nejlepší.Začala učitelům odporovat ,o hodinách stále vykřikovala a bavila tím ostatní žáky.Drželi se u nich pravidla,že jen silnější zvítězí a to ona opravdu byla.Vždycky se po škole a nebo i ve škole těšila na každou chvilku kdy bude moci někoho zmlátit a být tak ještě oblíbenější.
Děti z ní měli respek a nebo spíš strach.Vetřídě se seznámila s dívkou Kessi.Vypadala starší a taky se tak chovala než všichni ostatní a Christiana si přála,aby byla její kamarádka.Začala se s ní scházet a s její partou,chodili o přestávkách kouřit.Christiana začala s kessi často chodit za školu,scházeli se v Domě Středu i s celou partou.Když přišla první večer do sklepa Domu Středu měli s sebou kluci vodní dýmku.Nacpali do ní hašiš a hulili na kolovanou.
Poprvé odmítla ,protože věděla,že je to droga a bála se.Tak se alespoň poprvé v životě opila.Věděla,ale že do party patří jen tak na půl.Kouřila a pila jako oni,ale ještě si nezahulila.Chtěla k nim patřit a tak si jednou s nima zahulila.Hašiš sám o sobě je časem přestal bavit a tak ještě k tomu polikali různý tablety ,aby se dostali do toho správnýho stavu.
Teď už k nim patřila.Hulila hašiš a jela v LSD.Christiana si doma začala vimýšlet ,že spí u kamarádky Kessi a ona řikala doma totéž.V tu dobu,ale byli většinou na nějaké diskotéce nejčastěji v Soundu.Tam se seznámila s klukem Detlefem.Poznala tam i jiné lidi,heráky.
Heráci se stali pro Christianu něčím jako vzorem v¨byli pro ní lepší než byla ona,protože už jeli v heroinu a ona jen v hašiši a LSD.To ještě nevěděla,že se z ní za pár dní stane taky heračka ,která neví jak se zachránit.Někdy si moc zahulila,spolikala moc prášků a dostala se do hororového tripu,ale to jí taky neodradilo.
Christiana začala chodit do Soundu každý víkend a už si vlastně víkend bez party feťáků nedokázala ani představit.Detlef se stalo její velkou láskou,ale netrvalo to dlouho,protože si Detlef píchl heroin a tím pádem už se s huličema nestýkal a dostal se do herácký party.
Před Soundem ho jendou potkala když scháněl peníze na fet .Dala mu peníze a šli schánět heroin.Když ho měli Christiana bez rozmýšlení řekla,že chce taky ať jí dá část když mu dala peníze.Detlef nejdřív nesouhlasil,ale pak si píchl svojí dávku a bylo mu to už jedno jen jí řekl ať to poprvé sňupe.Šňupala to pár dní,ale pak jí to zase začalo vrtat hlavou,že jestli chce být pravá heračka musí si začít píchat.
Chtěla po Detlefovi ,aby jí s tim pomohl,ale on byl zase sjetej,až jí to nakonec píchnul starej odepsanej herák na záchodě.Bylo jí jedno ,že z jeho střikačky může něco chytit,protože byla takovou rychlostí na tripu a nic si neuvědomovala.
Pokaždé když si s Detlefem píchali tak si říkali,že natom ještě nejsou závislí a že můžou kdykoliv přestat,ale vždycky si dávali pozor nato,aby jim zbylo na druhý den.
A tak to s Christianou šlo zkopce.Dostala svůj první absťáka Detlef jí řekl,že je z ní už závislá heračka.Detlef si už v té době chodil vydělávat na fet na Stanici ZOO.Christianu by ani nenapadlo,že tam zanedlouho bude stát taky.Jenže po čase už peníze co Detlef vidělal pro ně dva už na fet nestačily,protože potřebovali víc a víc.Christiana se teda rozhodla,že to taky zkusí,ale že s nima nebude spát,protože říkala,že milovat se bude jen s Detlefem.
Její první zákazník jí dal takovou částku,že si mohla koupit fet pro sebe i pro Detlefa a ještě jí zbylo na něco k jídlu.Když to Detlef zjistil nebyl nadšený,že se taky prodává,ale jak už to mezi heráky chodí byl rád ,že můžou míc fetu víc.
Tak to šlo pořád dál až si jednou píchala herák doma v koupelně a mamince už to bylo divné a našla jí v koupelně pořádně sjetou.
Tvrdila jí,že se chce drog zbavit,ale že odvikal dokáže jen s Detlefem.První dny byli pro ně hrozný strašná bolest,absťák a puch se kolem nich točil,když si mysleli,že už odvikli vydali se ven a jejich cesta vedla rovnou na Stanici Zoo.Co nejdřív si píchnout.Tak to s ní jelo dál vždycky pokus o odvikání a hned zase zpět k drogám.
Když už si opravdu nevěděli co s Christianou odvezli jí k příbuzným aby odvikla a dostala se od všeho svinstva.Jenže jako všude tak i na vesnici se vyskytují drogy sice né v k¨takovém mmnožství jako ve velkoměstě,ale pořád tam jsou.Seznámila se tam s partou,která sice nejela v heroinu,ale jela v hašiši a LSD takže se drog vlastně nikdy nezbavila.

Hodnocení: (hodnotilo 121 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 406 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 431 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 172 slov
My děti ze stanice zoo F., Christiane 196 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 3164 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 641 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 1010 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 303 slov
My děti ze stanice Zoo F., Christiane 807 slov
My děti ze stanice ZOO Rieck, Horst 853 slov
My děti ze stanice ZOO F., Christiane 314 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info