Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robinson Crusoe

Zařazeno: iReferaty.cz > Referáty > Český jazyk a Sloh > 311 > 327 > Robinson Crusoe
 
Titulek: Robinson Crusoe
Datum vložení: 4.11.2007
Referát vložil: Kamil Friedl

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Charakteristika literární postavy
Robinson Crusoe

Vybral jsem si hlavní postavu románu anglického spisovatele Daniela Defoa – Robinsona Crusoa. Líbí se mi, jak bojoval se všemi nástrahami pustého ostrova a nade vším zvítězil.

Robinson byl mladý, urostlé postavy, vysokého vzrůstu. Po několika letech pobytu v divočině se změnil i jeho vzhled. Jeho pleť byla působením slunce a větru opálena do hněda. Měl dlouhé vousy a vlasy mu splývaly až na ramena. Pokud bylo slunečné počasí, chodil bez košile a kabátu, jen v krátkých spodkách. Chtěl oblečení ušetřit na chladnější období. Neudělal dobře, na pažích, ramennou a zádech mu naskákaly puchýře, měl horečku a zimnici. Vyrobil si nový oblek. Boty z kozí kůže, které sahaly až nad kotníky. Kalhoty byly volné, kožešinou nahoru. Kabát byl také z kožešiny, bez límce, kůži jen založil dovnitř, aby ho netlačila. Místo knoflíků udělal do okraje kabátu dírky a jimi provlékl motouzky. Stále u sebe nosil kapesní nůž, který byl jediným nástrojem, který Robinson zachránil. Hlavu mu chránil slunečník z banánových listů. Robinson byl od dětství vnímavý, zajímalo ho dění kolem něho. Měl dobrou paměť, ale učení se mu protivilo. Nevydržel dlouho sedět nad knihou, raději se toulal po přístavu a poslouchal vyprávění námořníků. Odešel ze studií a stal se námořníkem. Po ztroskotání, když zůstal úplně sám na ostrově s holýma rukama, nepropadl zoufalství. Vynaložil všechny své síly, dovednost a vynalézavost k tomu, aby přežil. Bojoval s opuštěností a přírodou. Jeho jedinými společníky byly kozy, papoušek a pes, kterého objevil na pobřeží spolu s mrtvolou námořníka. S nasazením vlastního života zachránil z rukou lidojedů divocha, kterému dal jméno Pátek. Ten se stal jeho společníkem a pomocníkem v boji o přežití.

Robinson má i dnes nám všem co říct. Ukazuje, že když člověk chce, bojuje a nevzdává se, ke svému vytyčenému cíli dojde.Hodnocení: (hodnotilo 137 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 348 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 145 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 238 slov
Robinson Crusoe was a man that always wanted to be on the sea. But his father to
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 1445 slov
Daniel Defoe - Robinson Crusoe Daniel Defoe se narodil asi roku 1660 – a
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 587 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 417 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 104 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 330 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 316 slov
Robinson crusoe Defoe, Daniel 350 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 353 slov
Robinson Crusoe Defoe, Daniel 206 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info